top of page

Trenuj z Klubem Sportowym AGOGE

Osoby niepełnosprawne potrzebują ruchu jeszcze bardziej niż osoby zdrowe. Ich ograniczenia same w sobie są już przeszkodą. Odnalezienie siły do treningów i stopniowo czynione postępy zachęcają do dalszej pracy nad sobą. Pokazują jednocześnie, że niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z samorozwoju i walki o większą samodzielność. Ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają na lepsze poczucie własnej wartości.

Dlatego też, współpracujemy z instytucjami takimi jak: Warsztat Terapii Zajęciowej w Łomży, Stowarzyszenie "Dlatego Warto" czy Fundacja Kreatywnych Innowacji.

Poprzez uzyskane dotacje organizujemy zajęcia tenisa stołowego i nauki pływania. 

basen

Trening Motoryczny

Trening motoryczny ma za zadanie poprawić nasze naturalne cechy motoryczne. Są to szybkość, siła, gibkość, zwinność, skoczność, koordynacja oraz stabilność

Dla każdej dyscypliny sportowej, taki trening powinien zawierać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Piłkarze rozwijać będą swoją szybkość wielokierunkową a u pięściarzy będziemy koncentrować się na wzmocnieniu dynamiki oraz siły uderzenia.

Trening motoryczny jest zatem uzupełnieniem dla danej dyscypliny wymagającej konkretnych zdolności motorycznych. 

Nasze zajęcia organizowane są dla młodzieży do 18 roku życia. Jeżeli jest to tylko możliwe udział w treningach jest bezpłatny.

Robienie pompek
bottom of page